استاندار جدید گیلان چه کسی خواهد بود?!

به گزارش گیلانی ها، با انتخاب حسن روحانی بعنوان رییس یازدهمین دولت جمهوری اسلامی ، کارشناسان سیاسی اولین چالش وی در عرصه سیاسی را انتخاب وزراء و سپس استانداران کشور قلمداد می کنند..
در استان گیلان نیز گزینه های مختلفی سعی در تبلیغ خود بعنوان گزینه استانداری دارند.
ربانی مسئول ستاد موسوی در گیلان یکی از این افراد است. اگرچه وی در زمان خاتمی که در تبلیغات وی نیز بسیار فعال بود سمتی بالاتر از مدیرعاملی سابق شرکت ابریشم گیلان دریافت ننمود، لذا استاندار شدن وی بسیار بعید به نظر می رسد.
گزینه دیگری که شنیده شده است هادی حق‌شناس(نماینده مجلس هفتم) است. وی نیز از چهره های معروف اصلاح طلب گیلانی می باشد و از آنجا که مسئولیت اجرایی در کارنامه خود ندارد بعید است روحانی با پرداختن هزینه بالای سپردن استانداری به یک اصلاح طلب رد صلاحیت شده در انتخابات مجلس که احتمالاً از نظر اجرایی نیز قوی نیست استانداری گیلان را به وی بسپارد!
به نظر می رسد شایعه پخش شده در مورد این دو گزینه تنها به خاطر بزرگ کردن آنها باشد و در حد این پست حساس نباشند.
سومین گزینه محتمل برای پست استانداری گیلان نیز سید کاظم دلخوش نماینده سابق صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی است. وی نماینده دوره های هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی بود و بر اساس مصوبه هیئت وزیران، به عنوان هیئت عامل و معاون نظارتی بیمه های کل کشور(بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران) منصوب گردید.
دلخوش را نه می توان یک فرد اصولگرای تند دانست و نه کارنامه اصلاح طلبی دارد. به لحاظ اقتصادی نیز دلخوش در مجلس شورای اسلامی عملکرد خوبی داشت. لذا با توجه به مشی سیاسی و اقتصادی روحانی احتمال رسیدن پست استانداری به دلخوش بعید به نظر نمی رسد!
گزینه دیگر استاندار گیلان که نباید از آن غافل بود ابقای کیهان هاشم نیاست. هاشم نیا اگرچه به لحاظ موفقیت در پست استانداری گیلان در چند ماه مسئولیتش کارنامه فوق العاده ای از خود نشان نداد و گیلانی ها شاهد تغییر محسوسی در استان خود نبودند اما از آنجا که وی هرگز بعنوان گزینه اصولگرایان در استانداری گیلان شناخته نمی شد و اصولگرایان وی را از چهره های نزدیک به اصلاح طلبان و هاشمی می دانستند بعید نیست که دولت روحانی وی را در این منسب ابقا نماید.
همواره کمترین تغییر و تحول و حفظ مدیران گذشته بعنوان ارزش برای مدیران جدید به حساب آمده لذا رییس جمهور جدید سعی دارد کمترین تغییر را در استانداران خود انجام دهد. به همین دلیل کیهان هاشم نیا نیز شاید گزینه چهارم روحانی برای گیلان باشد.

/ 0 نظر / 38 بازدید