سعید تحویلداری

در دوره اول متوسطه که در دبیرستان پور داوود تحصیل می کردم با آقای حسین حمیدی عدلی نوازنده ویلن آشنا شدم و توسط ایشان به آقای داریوش علیزاده معرفی شدم و این آشنایی موجبات همکاری ما را با هم فراهم آورد. اولین ترانه خود را که از ساخته های آقای داریوش علیزاده با شعری از زنده یاد حسن رویت پور در برنامه رادیو ارتش رشت اجرا نمودم و سپس دو آهنگ و شعر از آقای حسین حمیدی عدلی که بسیار کار موفقی بود اجرا شد و بعد ها تعدادی از ساخته های خودم و سایرین را اجرا کردم ، که جملگی کارهای مردم پسندی شد و از محبوب ترین آنها سیه چومه می باشد.
بعد از گذراندن دوران سربازی (سپاهی دانش) با آقای شیون فومنی شاعر نام آشنای گیلانی آشنا شدم که راه گشای تولید چندین اثر پی در پی بنام آشیون چوبی ، زخمی ، مره خیلی دوست بدار و همه حرفات دروغ بود ، می باشد.

انجمن گفتگوی گیلک زبانان (بازار روز گیل یاوران)با پیروزی انقلاب در سال 58 ازدواج نمودم تا 25 سال بعد از آن کلیه اوقات را صرف اداره زندگی و بهینه نمودن آن و پیشبرد اهدافم در مسئولیت های متعدد سازمانی که در آن فعالیت داشتم ، نمودم. در نتیجه از دنیای هنر دور بودم.
در سال 1382 با تولید نوار کاست بنام سنگ صبور مجدداً به دنیای هنر پیوستم و از آن زمان با صدا و سیمای مرکز گیلان همکاری دارم و برای مرکز تعدادی سرود و تیتراژ سریالها را اجرا نمودم.منبع:http://guilan.irib.ir

/ 2 نظر / 46 بازدید
امامی

سلام و ادب و احترام آقا شهاب عزیز بسیار خوشحالم که اطلاعات جامع و قابل توجه و مفیدی در روزهای اخیر در وبتون به نمایش در آوردین. روند رو به رشد مطالب وب قشنگتون کاملا محسوس و ستودنی است . موفق باشید [گل]

سیده مصراع ثاراللهی

با تشکر وقدردانی فراوان از زحمات جناب فلاح چای عزیز