سیاهکل

زبان

زبان بخش مرکزی سیاهکل، گیلکی و زبان مردم کوهستان، دیلمی است که به دلیل مراودات چندین ساله شبیه هم شده‌اند.
جغرافیا [ویرایش]

یکی از شهرستان‌های خوش آب و هوای استان گیلان سیاهکل است. تقریباً از سه منطقه تشکیل شده که شامل منطقه آبرفتی که حاصل بر جای ماندن گل و لایی است که رودخانه‌ها با خود آورده‌اند و همچنین رسوبات دریا در زمان‌های کهن و منطقه کوهپایه‌ای بسیار زیبا با جنگل‌های راش فراوان آن و همچنین منطقه کوهستانی که تا نیمی از سال معمولاً در آن برف هم وجود دارد.
اقتصاد

برخلاف زیبایی این شهرستان، متأسفانه از لحاظ اقتصادی در سطح بسیار پایینی از کشور قرار دارد و یکی از شهرستان‌های محروم کشور است.[نیازمند منبع] مردم در این ناحیه به دو کار عمده کشاورزی و دامداری می‌پردازند.و مهمترین محصول شهرستان برنج، چای، پرورش کرم ابریشم و پرورش زنبور عسل میباشد.
تکنولوژی

اینترنت یکی از نیازهای اصلی قشر تحصیلکرده سیاهکل بود که در اواخر تابستان 1388 با شروع بکار تجهیزات سه شرکت محلی این نیاز تا حد زیادی مرتفع شد. و در ابتدای سال1390 تارنمای گردشگری و فرهنگی این شهر به همت چند تن از دانشجویان بصورت کاملا خودجوش و مردمی شروع بکار کرد و بعد از آن تارنماهای کوچک و بزرگ رفته رفته با الگو گپری از این حرکت جدید شروع بکار نمودند

==روستاها== بیدرون، کیاسرا، اسپیلی، بالارود، توتکی، میکال، کوه پس، کلک، دیارجان، عاشورآباد یکی از معروف ترین روستاها بین همه ی روستاها روستای میکال است که دارای آب و هوای خوش مردمانی خون گرم ومهمان نواز است دارای چشمه های دیدنی وزلال صاف و برای گردش گران محلی خوب وجالب برای دیدن بازدید است. یکی از دلایل این معروفیت قدمت این روستا می باشد.
جاذبه‌ها

از نقاط دیدنی آن آبشار لونک و آبشار باباولی در روستای باباولی حمام تاریخی دیلمان مربوط به دوره شاه عباسی کاروانسرای تی تی در روستای بالارود و قلعه گرماور در روستای گرماور دیلمان و قلعه کوتوال شاه در بلندی‌های شمالی شهر سیاهکل، قله درفک در مسیر 10 کیلومتری سیاهکل، مسیر بسیار زیبای جاده جنگلی سیاهکل به دیلمان و دهها جاذبه دیدنی و منحصر به فرد این شهرستان زیبااست.

/ 1 نظر / 36 بازدید
فلاح

با سلام دست تهیه کنندگان و مدیر سایت درد نکند. کلی لذت بردم برای شما دعا می کنم