اطاقور (لنگرود)

جمعیت

براساس سرشماری سال ۱۳۸۵ جمعیت اطاقور (۴۱۸خانوار) برابر با ۱٬۴۰۴نفر بوده‌است.[۱]
موقعیت

شهر جدید اطاقور در مختصات جغرافیایی ۳۷ درجه و ۶ دقیقه عرض شمالی از خط استوا و ۵۰ درجه و ۶ دقیقه طول شرقی از نصف النهار مبدا در شرق استان گیلان واقع شده‌است. ‏۵۵″ ۶′ ۵۰°شرقی ‏۳۶″ ۶′ ۳۷°شمالی موقعیت مکانی این شهر به طوری‌ست که به ۴ شهر اصلی استان گیلان متصل است. از شمال به شهرستان لنگرود و دریای خزر، از شمال شرق به شهرستان املش و رودسر، از جنوب به رشته کوه‌های البرز و از شمال غربی به لاهیجان محدود می‌شود. فاصله این شهر تا دریا حدود ۱۶ کیلومتر می‌باشد.

رودخانه شلمان‌رود از نزدیکی آن می‌گذرد.[۲]
جاذبه‌های گردشگری

این شهر دارای دو پارک جنگلی خرما و بلوردکان می‌باشد که جمعیتی از گردشگران را به این شهر جذب نموده‌است. احداث مرکز تجاری و تفریحی و گردشگری به مساحت ۵ هکتار برای این شهر در نظر گرفته شده‌است.[۳] همچنین احداث پارک ساحلی در این شهر مورد توافق استانداری استان گیلان قرار گرفته‌است وتوسط شهرداری اطاقور در حال اجراست./مهندس خداجو

/ 2 نظر / 21 بازدید
پویا

همانگونه که احتمالاَ می‌دانید شهر اطاقور دارای دو پارک جنگلی بلوردکان و خرما نیست بلکه این بخش اطاقور است که دارای دو پارک مذکور است. فاصله بلوردکان تا شهر اطاقور حدود 20 کیلومتر ودر قسمت جنوبشرقی شهر اطاقور و خرما با فاصله 15 کیلومتری در قسمت جنوبغربی قرار گرفته است و ارتباط ماشین روز خرما تا بلوردکان که از مسیر اطاقور میسر است 35 کیلومتر است.

پویا

این بخش اطاقور است که دارای دو پارک مذکور است. فاصله بلوردکان تا شهر اطاقور حدود 20 کیلومتر است که در قسمت جنوبشرقی و خرما با فاصله 15 کیلومتری در قسمت جنوبغربی آن قرار گرفته است و ارتباط ماشین رو خرما تا بلوردکان که از مسیر اطاقور میسر است 35 کیلومتر است.